BELEDİYE HOPARLÖRÜ GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPIYOR

BELEDİYE HOPARLÖRÜ GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPIYOR

Hoparlör sesinin yüksek olması dolayısıyla sohbet esnasında birbirlerini duyamadıklarını belirten vatandaşlar yetkilileri bu konuda uyardılar.

Bir çok kez durumu şikayet ettiklerini ama hiç bir işlem yapılmadığına değinen vatandaşlar Belediye yetkililerinin umursamaz tavırlarına sert tepkiler gösterdiler.

Sosyal Medya üzerinden “evimizde birbirimizi duyamaz olduk” diyerek yetkililerin anons hoparlörlerinin seslerini kısmasını isteyen vatandaşlar “evimizin içinde birbirimizi duymuyoruz. Bebeği olanlar var uykudan kaldıracak seviyede bağırıyor hoparlörler. Belediye Başkanı bu şikayetleri duymuyor mu? Kaç kez telefonla şikayet ettik, vatandaşı umursamıyorlar mı?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Gazetemizi arayarak konuyu gündeme getirmemizi isteyen bir grup vatandaştan sesinden ziyade “eskiden kan, cenaze gibi sade konular anons edilirdi. Bizde önem vererek dinlerdik. Şimdi açılıştan özel duyuruya kadar her şeyi yapıyorlar. Artık vatandaş Anons dinlemez oldu. Olay artık gürültü kirliliğine dönmüş durumda” diyerek Belediye Başkanı Ömer Tarhan’ın duruma müdahale etmesini acil ihtiyaç durumuna anons geçilmesini istediler. 

Kaynak: https://kadirligazetesi.com/belediye-hoparloru-gurultu-kirliligi-yapiyor/

27.09.2021
628
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?